Co stoi na przeszkodzie w osiągnięciu pełni szczęścia?

Każdy z nas pragnie być w życiu być zdrowym i szczęśliwym. Tylko co nam do tego szczęścia jest potrzebne? Dla większości pewnie jest to rodzina i ….. Jedni pragną kolejno bogactwa, pięknego domu, świetnych samochodów a drugim wystarczy jedynie, aby nie brakowało od pierwszego do pierwszego i wystarczało na nieco więcej niż podstawowe potrzeby.

Tylko, co gdy nadal coś nam stoi na przeszkodzie? czy można być szczęśliwym, gdy ciągle dokądś dążymy… Mamy rodzinę, dom, pracę i nadal pragniemy więcej… chcemy się rozwijać….dążyć do samorealizacji.

Wydaje mi się, że świat w którym żyjemy, oczywiście daje nam wiele możliwości, niestety też stwarza pewne reguły, według których należy żyć. Do tego jeszcze ten świat wirtualny, często tak różny od tego realnego…

W świecie wirtualnym nie ma miejsca dla ludzi stojących w miejscu… Tutaj musimy pragnąć idealności i do niej dążyć… przecież wiele osób pokazuje, że jeśli ktoś naprawde chce, to wszystko się uda. Niestety, rzadko kiedy ktokolwiek pokazuje, za jaką cenę…

Tak, fajnie jest osiągać cele, podbijać świat, być osoba, którą można naśladować… Niestety okazuje się, że czasem zbyt wiele przeszkód pojawia się na naszej drodze… Jak sobie poradzić z uczuciem, że znów musimy odłożyć coś na później, jak nie traktować tego jak porażkę?

Wiem, że ludzi nie należy porównywać… niestety większość z nas to robi, porównujemy innych między sobą, bądź siebie do innych.  Mówi się, że skoro ktoś dał radę, to czemu mnie się ma nie udać… a jednak !

Chcesz schudnąć? Trenerki motywacyjne powtarzają Ci, że i ty możesz… tak bardzo wierzysz w ich słowa… starsza się a mimo wszystko Ci nie wychodzi i ponosisz porażkę! Tak porażkę, bo jeśli mnie się nie udało coś, co innym wychodzi to niby jak to nazwać? Aby takich sytuacji nie traktować jak porażkę, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii  :

Każdy ma inne predyspozycje! Pozwólcie, że nadal się uczepię przykładu z byciem fit, a tym bardziej fit pracująca mamą!

Po pierwsze zdrowie!

  1. Mówią, że chora tarczyca nie może być wymówka! A jednak może! Tak samo jak i inne choroby… u niektórych tarczyca (lub inne choroby) są trudniejsze w leczeniu… taka jest prawda! Jedni są zdrowi, drudzy nie i na różne osoby, ta sama choroba może wpływać całkowicie inaczej!

Czas!

Czymże jest czas wolny?

Na pewno macie chwile dla siebie w ciągu dnia i to od was zależy jak ją wykorzystacie! Oczywiście, że tak, jednak każdy dzień jest inny! Czasem dostaniesz ostro w dupe w pracy i nie masz nawet ochoty na opowiadanie bajek dzieciom przed snem a co dopiero na ćwiczenia!

Pracująca vs niepracująca mama

Ok pracujesz… więc nie masz czasu na zadbanie o siebie. Nie pracujesz- nie stać cię na zadbanie o siebie. Pracujesz, ale masz rodzinę wokół, która może zająć się dwa razy w tyg dzieckiem a ty możesz iść spokojnie na siłownie… Nie pracujesz i nie nasz rodziny dookoła, spędzasz 24 godz na dobę z dziećmi i zapominasz już o tym, że może należy zrobić nieco dla siebie i trochę poćwiczyć. Każda sytuacja jest inna, pamiętajmy . To, że Oli udało się szybko schudnąć nie znaczy, że u ciebie ten proces będzie wyglądał tak samo! Nie porównuj się do innych!

Wsparcie najbliższych

Jedni to wsparcie posiadają i fakt faktem może być im łatwiej! Drudzy o takim wsparciu mogą pomarzyć, ale mają to gdzieś! To ich bardziej motywuje, i mimo przeciwności losu udowodnią wszystkim, że potrafią ! Jeszcze inni od razu się zniechęcą i poddają, bo nie potrafią sobie poradzić bez wsparcia innych, ale to nie czyni ich przecież gorszymi od pozostałych!

Należy zaakceptować to, że wszyscy się różnimy od siebie, posiadamy inne zasoby czasowe, zdrowotne, finansowe etc. Nie porównujmy się do nikogo i nie stwarzajmy sobie nierealnych celów do osiągnięcia w krótkim czasie!

Nie znam recepty na szczęście, ale wiem co nam staje na przeszkodzie w jego osiągnięciu. Musimy jednak patrzeć pozytywnie na świat i wyciągać konstruktywne wnioski, nawet wtedy gdy nam coś nie wyjdzie….  A szczęście ? wydaje mi się, że będzie nam je łatwiej osiągnąć jeśli zaakceptujemy siebie, nasze możliwości oraz  będziemy pozytywnie nastawieni na życie… Negatywizm w niczym nie pomoże!

 

 

 

 

 

Kategorie życie codzienne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close