Decyzja zapadła- powrót do Polski

W życiu ponoć trzeba iść na kompromisy, tak mówią, ale czy kompromisy również nas mogą uszczęśliwić? Nie wiem, ale się przekonam.

Decyzja o powrocie zapadła już dawno, natomiast teraz, gdy wiemy gdzie będziemy mieszkać, zaczynam sobie coraz bardziej uświadomiać, ze nie ma już odwrotu. Cóż, kto gadający nim stop o powrocie, chciałby odwrotu. A jednak…

Może nie do końca chodzi o odwrót od podjętej decyzji, natomiast coraz częściej przychodzi mi do głowy pytanie, czy to aby na pewno dobra decyzja.

Pytanie to jest związane tylko i wyłącznie z dziećmi, a może głowie…. Jednak w jakiś sposób zbudowały sobie tu swój świat i jakby nie było, bardziej utożsamiają się z Anglikami niż Polakami, choć tak naprawdę ta swoją tożsamość dopiero odkrywają. Urodzone w UK, wychowane w polskim domu…

Wątpliwości nachodzą w chwilach, kiedy dzieci są szczęśliwe, gdy wracaja z kogoś urodzin lub od kolegi czy koleżanki po szkole lub kiedy zdarza się im powiedzieć, ze nie chcą wracać, bo tu maja swoje życie…. Wtedy rodzic- choć w naszym przypadku tylko matka, bo ojciec dzieci- a moj wspaniały mąż, kompletnie nie zaprząta sobie głowy takimi sprawami- zastanawia się co ja robię.

Jeśli ktoś z was ma podobne wątpliwościach to proszę zajrzyjcie na post pt Czy powrót do Polski to dobra decyzja. Może po jego przeczytaniu poczujecie się pewniej.

Kategorie życie codzienne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close